O nás

Urgo Medical je medicínskou divizí skupiny URGO Group, francouzské rodinné firmy založené v roce 1880. Primárním cílem této divize je vývoj a výroba inovativního krytí na chronické rány a tím přispět k narůstajícím potřebám léčby v této oblasti.

Urgo Group se skládá ze 3 divizí, Urgo Medical, Urgo Consumer Healthcare, specializující se například na první pomoc drobných poranění, léčbu nachlazení či alergií (www.urgo.cz) a prodávající značky jako Juvamine, Mercurochrome, Humex, Alvityl a další. Nejmladší je start-up divize UrgoTech, která připravuje technologická řešení pro kontrolu zdraví pacientů v pohodlí domova. Vyvíjí inovativní konektivní zařízení založená na biofeedbacku, které mohou pacienti obsluhovat sami nebo s pomocí lékaře, aniž by museli být fyzicky na lékařské konzultaci.

Expanze společnosti Urgo Medical mimo západní Evropu je podporována mezinárodní spoluprácí v rámci samotné skupiny, která je posílena pravidelnými akvizicemi.

Zároveň jsme v uplynulých třech letech zdvojnásobili rozpočet na výzkum a vývoj, který je klíčem k dosažení ambiciózních cílů v oblasti budoucího rozvoje společnosti.

urgo medical mise

Naše mise

Kůže je životně důležitý orgán, který je nezbytně nutný pro zdravé fungování každého z nás. Společnost Urgo Medical se zavázala k podpoře vzdělávání v oblasti léčby ran a poškozených tkání.

Urgo Medical nabízí inovativní řešené v péči o hojení ran, které si klade za cíl obnovit stav pokožky pacienta před zraněním.
Enfant

Naše vize

Urgo Medical je moderní divizí skupiny URGO zabývající se pokročilou péčí v hojení ran. Vzhledem k tomu, že závažná poranění kůže jsou zdrojem velké bolesti pacientů po celém světě, je naším cílem zmírnit tuto bolest a pomáhat pacientům výrobou a distribucí vhodných obvazů včetně zavádění léčebných protokolů. Zavázali jsme se ke spolupráci s odborníky v oblasti zdravotnictví, která přispívá ke zkrácení doby hojení, protože každý den bez bolestivých poranění je dar.

Aby pacienti pocítili rozdíl:

  • Investujeme téměř 9 % ročního obratu do interních programů výzkumu a vývoje a partnerství veřejného a soukromého sektoru za účelem posílení znalostí v léčbě ran.
  • Prokazujeme účinnost svých produktů v rámci téměř 55 provedených klinických studií a 40 vědeckých publikací v různých periodikách.
  • Podporujeme aktivní politiku lékařského vzdělávání s téměř 35 000 vyškolenými zdravotníky každý rok.
  • Připravujeme a zavádíme léčebné protokoly (bércový vřed vs. vřed syndromu diabetické nohy), protože víme, že každý typ rány potřebuje specifickou léčbu.

Podařilo se nám vyvinout produktové protokoly reagující na různé druhy poranění pomocí UrgoTul, UrgoClean, UrgoClean Ag, UrgoStart a UrgoK2Domníváme se, že digitální technologie a elektronické zdravotnictví, mohou hrát klíčovou roli v celkovém zlepšení péče o rány. To je důvod, proč kromě našich produktů, vyvíjíme také digitální řešení.

Urgo medical ambice

Naše ambice

Naše ambice stát se světovou jedničkou v oblasti hojení ran je spojena s respektem k našim kořenům a historii, která řídí všechna naše strategická rozhodnutí. Naše schopnost rychle reagovat na potřeby trhu je posílena extrémně úzkou spoluprací všech zúčastněných subjektů – výzkumem a vývojem, klinickým hodnocením a výrobou – které jsou umístěny společně ve francouzském Dijonu.