Podzimní ozdravný pobyt DEBRA ČR 2018

I na podzim DEBRA ČR uspořádala pobyt pro pacienty s nemocí motýlích křídel a jejich rodinné příslušníky. Tentokrát se pobyt konal na Šumavě, u Lipenské vodní nádrže v Hotelu Jenišov v Horní Plané. Pobytu se zúčastnilo celkem 14 pacientů s EB a 26 rodinných příslušníků. Program byl zaměřen zejména na netradiční zážitky, relaxaci a odpočinek pečujících. Celý víkendový pobyt byl prosluněn krásným počasím a skvělou náladou.

Většina připravených aktivit se odehrávala v nádherné šumavské přírodě.

 

O velké překvapení a zážitek na celý život se postarala společnost URGO Medical spolu s panem Milanem Koláčkem, reprezentantem České republiky v zaoceánském jachtingu, včetně světoznámé regaty Le Solitaire URGO Le Figaro. Díky nim měli motýlci možnost proniknout do vodního světa jachtařů a na plachetnici brázdili vlny Lipna. Celodenní slunce a vítr v plachtách umocnil tento úžasný zážitek.

Děti i dospělí se vydali na cestu za pokladem. Připraveno bylo i lesní dobrodružství a veselý karneval. Nejlepší dívčí, chlapecká i dospělácká maska byla oceněna drobným dárkem. Nechybělo ani vyhodnocení prázdninových deníků. Děti s sebou přivezly vyrobené sopky, bubínky, domácí pralinky, lapače snů i korkové zátky. Pralinková komise vyhodnotila nejkvalitnější vlastnoručně vyrobené pralinky.

 

 

 

 

I rodiče motýlků pěkně zrelaxovali – měli možnost využít voňavé masáže. Poslední večer si také zasoutěžili, zatímco děti tvořily pod vedením Lukáše Musy, který je spolu s Liběnou Rochovou autorem oděvní značky NADOTEK.

Společnost URGO moc děkuje za to, že mohla být součástí dalšího ozdravného kempu pro motýlky a všichni z teamu URGO Medical se těší na setkání při některé z dalších akcí.

 

 

 

 

 

 

Žádné komentáře
Odeslat komentář
Jméno
E-mail
URL