Týdenní letní ozdravný pobyt DEBRA ČR 2018

Každoročně DEBRA ČR pořádá týdenní letní ozdravný pobyt pro rodiny s dětmi, které trpí nemocí motýlích křídel. Letošní kemp se uskutečnil v termínu od 15. do 21. července 2018 v Balónovém hotelu v Radešíně. Pro děti to byl týden plný zážitků, výletů, her, jedno dobrodružství vedle druhého. Ovšem, jak je tomu každý rok zvykem, tak i dospělí si přišli na své.

Celý pobyt se nesl v havajském duchu. Děti se seznámily s havajskou kulturou a tradicí. Vyrobily si květinové věnce, koberečky, natrénovaly tradiční tance a zdolaly nejvyšší horu Mauna Kea.

Motýlkům se také naskytla příležitost seznámit se s oděvní designérkou Liběnou Rochovou a výtvarníkem Lukášem Musilem alias Musou, kteří jsou spolupracovníci DEBRY již řadu let. Společně nakreslili neobyčejně krásné obrazy pro výstavu v lesní galerii, kterou si na malý okamžik vytvořili. A věřte, jednou z motýlků budou uznávání umělci.

Program v plné síle obohatil také superhrdina Urgoman s náplastmi UrgoTul, které podporují hojení ran. Jeho přítomnost byla opět kouzelná, rozzářil nejeden úsměv ve tváři.

Příjemným překvapením byl také čtvrteční výlet, kdy se rodiny mohli vypravit do nedaleké pohádkové vesničky s názvem Podlesíčko. Velká část této expedice byla pouze pro odvážlivce, jelikož mířila do opravdového Pekla Čertoviny.

Pro všechny zúčastněné to byl nezapomenutelný týden, zážitek a jsme rádi, že se opět takto vydařil. Děti si užily tábor se vším, co k němu patří. Na chvíli mohly zapomenout na svá trápení, odreagovat se a být se svými vrstevníky. Užít si kopec srandy, najít kámoše na zbytek života a být celý den v přírodě, na čerstvém vzduchu.

Jsme rádi, že je zde příležitost, kdy se mohou potkat nejen děti s nemocí motýlích křídel, ale i jejich rodinní příslušníci. Na DEBRA kempu tak mohou sdílet nejen své starosti, ale i své zkušenosti a rady.

Společnost URGO moc děkuje za to, že opět mohla být součástí letního ozdravného kempu pro motýlky a všichni z teamu URGO Medical se těší na setkání při některé z dalších akcí.

 

http://www.debra-cz.org/

http://www.ebcentrum.cz/

Žádné komentáře
Odeslat komentář
Jméno
E-mail
URL